Şerefsizlere kızgın, Başkana kırgınım - Antu.com

 

Şerefsizlere kızgın, Başkana kırgınım
10 yaşından itibaren kulübün içinde yer alan, camia içinde yaşananları evdeki telefon konuşmalarından, eve gelen misafirlerin sohbetlerine köşedeki koltuğa oturarak kulak kabartan sayılı ve şanslı kişilerden biriyim. Rahmetli Sayın Semih Bayülken beni kucağına aldığında yanağımı sıkarken ve gülerek "söyle bakalım kaptan kim" dediğini hatırlarım hala. 30 seneye yakın bir zamandır kulübün içindeki dinamikleri iyi bildiğimi sanıyorum. Kulüpte olan dedikodu mekanizmasının diğer kulüplerde olduğu gibi camiaya zarar verdiğini iyi bilenlerdenim. Kulübe gidip gelmeye başladığım ilk günden itibaren her zaman kulübün menfaatlerini gözetmişimdir.

1990`lı yılların ortasında kurduğumuz Antu/Fenerlist sayesinde taraftarın biraraya gelerek organizasyonları, fikirlerini tartışabilecekleri ortam yarattığımızda hedefimiz taraftarın sinerjisin biraraya getirmekti. Taraftarın sesi olarak yönetimlere, kamuoyuna tarafarın sesini sağlıklı olarak duyurmaktı hedef. Bunu da taraftarın sayesinde başardığımızı düşünüyorum.

Hayatım boyunca camia içinde yer alan, yönetimlerde bulunan, Fenerbahçe medyası içinde yer alan kişilerin %99`u ile çok iyi ilişkilerim olmuştur. Antu`nun 11 senelik geçmişi sırasında tarafarlarımız/üyelerimiz bu kişiler hakkında eleştiri ve övgüler yapmıştır. Övgülere kimse bir şey demez ancak eleştiri olduğu zaman arkadaşlarım hemen arar "senin" orda bana hakaret etmişler nasıl oluyor derler, gönül koyarlar, selamı sabahı keserler. Bu sebepden dolayı bir çok arkadaşım ile ilişkilerim kesilmiştir. Antu forumlarında yazılanlara müdahale hakkını hiç bir zaman görmedim kendimde. Taraftar Ali Şen de dahil olmak üzere herkes hakkında eleştiri yapmıştır burada. Kurallar çerçevesinin dışında hiçbir şekilde müdahale edilmemiştir. Kimi zaman Aziz Yıldırım`cı olduk kimi zaman büyük planlar ile yönetimin altını kazanlar olduk.

Kulübe bir çok proje üretip gelir getirici aktivitelerde bulunduk. Hepsini anlatmayacağım çünkü konu o değil. Yönetimimizdeki arkadaşlarım neler yaptığımı çok iyi bilir.

Taraftarın buluştuğu platform olarak tribünlerde yaşanan gerginliklere son vermek açısından yönetim ve taraftar grupları arasında iletişimi sağlamak için herşeyi yaptık. Belli bir noktaya da geldik ancak başarılı olamadık. O günden itibaren bu konuların uzağından yakınından geçmedik.

Bunları neden anlatıyorum? Ben şunu yaptım bunu yaptım demek için değil. Aşağılık dedikodulara cevap verme şansım olduğu için yazıyorum.

Kulübün en büyük zaaflarından biri olan dedikodu mekanizması durmak bilmiyor. Dedikodu kazanı ile sıra bana gelmiş anlaşılan. Bu tip konulara hiç bir şekilde rağbet etmedim ve kulak asmadım bugüne kadar ancak cevap verme zamanı geldi.

Taraftar grupları aram hep iyi olmuştur bugüne kadar. Taraftar gruplarının sorunlarını dinlemiş ve bunları yönetimimize hep aktarmışımdır. Bu sadece Aziz Yıldırım zamanında olmamıştır. Ali Şen zamanında da taraftar grupları olmamasına rağmen hep yardımcı olmaya çalışmışımdır. Bir allahın günü bir taraftar grubuna bedava bilet vermemişimdir. 4-5 sene önce Antu/Fenerlist taraftar organizasyonu yaptığında, 3-4 sene önce GFB bir deplasman organizasyonu yaptığında otobüs konusunda katkıda bulunmuşumdur. Bunu da yönetimimize söylemişimdir.

Hatırlayacaksınız 4-5 ay önce Gfb başkanımız hakkında ağır bir bildiri kaleme almış ve sitesinden yayınlamıştı. Bundan kısa bir süre sonra bu yazıyı kaldırmıştı. Antu`da bu hareketi eleştiren bir yazı yazmamızın ardından Gfb ikinci bir açıklama ile şahsen beni suçlayarak, bildiriyi  kaldırmam konusunda ricacı olduğuma dair yalan dolu beyanda bulunmuştu. Daha sonra bu hareketinden sonra da özür dilenmişti. Buna rağmen Sefa`yı sevdiğimi her zaman söylemişimdir. Sefa`nın gerek bildiri konusunda daha da önemlisi Maraton tribününe geçerek hata yaptığını da o zaman kendisine iletmişimdir. Geçen hafta otobüs konusunda yardım istediğinde olumsuz cevap vermeme rağmen yardım etmişim gibi gösteren bu aşağılık yalanların kaynağı, o bildirinin yayınlandığı dönemdeki gibi Sefa ise tüm ilişkilerimi kestiğimi belirtiyorum.

Son yaşananlar olaylarda benim ismimi şerefsizce ortaya atanlar (kim olduklarını bilseydim isimlerini yazardım) Gfb`ye yardım ettigimi söyleyenler bu çamur ve iftira`yı kanıtlamak zorundadırlar. Sefa`nin mahkemelerine yardımcı olduğum yalanını uyduran şerefsizler arkadan konuşarak değil yüzüme karşı söylemek zorundadırlar.

Bu yalan ve dedikodu mekanizmasının son kurbanı olmayacağım. Olmayacağım çünkü üyeleri sayesinde sesimi duyuracak bir Antu gibi platform var. Gfb`nin geri adım attığı (kulüp ile anlaşmasına rağmen Migros tribününe dönmemeleri) gün -Antu`da açıkladığımız gibi- Gfb`nin hiç bir konusuna yardımcı olmayacağımızı, arabulucu olarak devrede olmayacağımızı açıklamıştım. Bugünde hiç bir şekilde yardımcı olmadığımı tekrar üstüne basa basa söylüyorum.

Beni esas üzen konu bu şerefsiz ve alçak dedikoduları çıkaranlara inanan Sayın Aziz Yıldırım ve bazı yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımın tutumudur. Bugüne kadar Fenerbahçe menfaatlerini HER ZAMAN önde tuttuğumu, başkanımız Aziz Yıldırım ve arkadaşlarının sonuna kadar arkasında olduğumu her platformda dile getirdiğimi en iyi Sayın Aziz Yıldırım ve yönetim kurulumuz bilir. Bu yalan ve iftiralar inanan başkanımıza ve bazı yönetim kurulu arkadaşlarıma teessüf ediyorum.

Bu ve bunun gibi iğrenç iftira ve dedikodular geçmişte Fenerbahçe sevdalılarını, küstürdü ve kulüpten uzaklaştırdı. Ben bu iğrenç mekanizmaya kurban olmayacağım. Hiçbir güç çok sevdiğim kulübüme hizmet etmekten beni alıkoyamaz. Geçmişte olduğu gibi gerek Antu gerekse camia içinde her türlü hizmete devam edeceğim.

Metin Şen

Haber hakkındaki yorumlar; http://forum.antu.com/KonuOku.aspx?gID=4&fID=9&kID=30580


06.03.2009

Haber Ara

Şerefsizlere kızgın, Başkana kırgınım
10 yaşından itibaren kulübün içinde yer alan, camia içinde yaşananları evdeki telefon konuşmalarından, eve gel ...

Seçim rüzgarı erken esmeye başladı...
Fenerbahçe`de kongre yaklaştıkça camia`da doğal olarak kulisler başlar. Geçmiş yılların aksine bu kongre, büyü ...

Fenerbahçe`nin Obama`sı kim?

Amerika yeni başkanını seçti. Barack Obama seçim kampanyası boyunca “değişim” üz ...


Bıktık Bu Kavgalardan
Fenerbahçe olarak sorunlara sorun katmakta, güzel günlere gölge üstümüze yoktur. Herşey iyi giderken birileri ...

Defansif orta saha oyuncusu saçmalığı...

Reality showlar, jürili yarışmalar... Bunlar hep bir zamanlar Türkiye’de moda ol ...


Fenerbahçe transfer politikasına ciddi bir çeki düzen vermelidir...

Bir transfer dönemi daha bitmek üzere. Değişim hayatımızın vazgeçilmez bir unsurudur. Yeni isimler ...


Aurelio Kayıp Değil
Her transfer dönemi sancılı olur. Taraftar beklentisini yüksek tutar, Yönetim de takımın durumunu ve mali deng ...

Daha Katetmemiz Gereken Çok Yolumuz Var!

Son dakikada atılan iki şok gol, her zaman yaptığımız gibi eksikliklerimizi, yanlışlarımızı görmemize engel ...


Profesyonel futbolcumu, Profesyonel taraftar mı?
1995 senesinin mayıs ayları idi. O dönemde Fenerbahçe Altyapısından sorumlu ekibin içindeydim. Futbolcu tarama ...
Sayfa: 1.2


antu com ios app


Antu.com Fenerbahçe Taraftarının Resmi Sitesi
Copyright © 1997-2020 Antu.com