Başkanımız ve Yönetim Kurulumuz Mazbatalarını Aldı - Antu.com

 

Başkanımız ve Yönetim Kurulumuz Mazbatalarını Aldı
Başkanımız Ali Koç, Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve Kurullarımız mazbatalarını Stadımızda düzenlenen törenle aldılar. Binlerce taraftarımız önümüzde gerçekleştirilen törende Başkanımız Ali Koç’a büyük sevgi gösterinde bulunuldu.

Hafta sonu Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde yapılan Fenerbahçe Spor Kulübü Seçimli Olağan Genel Kurulu’nda geçerli 20 bin 736 oyun 16 bin 92`sini alarak başkanlığa seçilen Ali Koç, 111 yıllık kulüp tarihinin 37. başkanı oldu.

Başkanımız Ali Koç ve yöneticilerimiz mazbatalarını ise 5 Haziran Salı günü mabedimizde düzenlenen törenle aldılar. Kongre Divan Başkanlığını da yapan Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük, Başkanımız Ali Koç ve yöneticileri mazbatalarını takdim etti.

Törende kürsüye ilk olarak Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük geldi. Kongreye dikkat çeken Küçük, “Allah`ın yardımıyla çok başarılı bir kongre yaşadık. Buradan hareketle tüm camiamıza, siz taraftarlarımıza çok teşekkür etmek istiyorum. Herkesin gıpta edeceği bir seçim süreci geçirdik. Sevgili arkadaşlar sesinizi yormayın, birazdan büyük başkan gelecek. Pazar günü başkanlık seçimi sırasında (Tribünlerden tezahüratlar devam ediyor) arkadaşlar lüften susun. Ben küstüm eve gidiyorum. Pazar günü başkanlık seçimi sırasında arkadaşlar Ali Koç`u tebrik etmek istediler, seçim sırasında bu isteği yerine getiremedim. Şimdi bu görevimizi yerine getireceğiz” dedi.

Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Vefa Küçük öncelikle kürsüye kurulları çağırdı ve mazbatalarını verdi. Ardından yönetim kurulu üyelerimiz sahneye gelerek mazbatalarını aldı. Son olarak da sahneye Başkanımız Ali Koç, kendisini Fenerbahçeli yapan Kamer Kaya ile birlikte çıktı. Ali Koç, tarihi seçim öncesinde nasıl Fenerbahçeli olduğunu anlatmış ve Kamer Kaya`nın ismini vermişti. Tezahüratlar ve sevgi gösterileri eşlinde kürsüye çıkan Başkanımız Ali Koç, mazbatasını Vefa Küçük’ün elinden aldı. Uzun süre Başkanımız lehine tezahüratlar yapan taraftarlarımız, tribünlerde meşale de yaktılar.

Başkanımız Ali Koç: “Ben de size aşığım”

Tezahüratlara “Ben de size aşığım, ne derse desinler” diyerek karşılık veren Başkanımız, “Annem şaşırdı, alışacak o da. Öncelikle başlayalım mı? Daha çok yapacak işimiz var. Başlayalım. Lütfen arkadaşlar, böyle yaparsanız bana da saygısızlık yapmış olursunuz, lütfen. Yeni bir sayfa açmak için buradayız. Yeni umutlar için buradayız. Ben de sizinle gurur duyuyorum. Bu camianın ferdi olduğum için gurur duyuyorum. Önemli olan icraatların sağlanmasından sonra da ben ve arkadaşlarımla gurur duymanız. İnşallah o yolda da, biz sizin sevginize layık oluruz. Türk spor tarihinin en değişik en farklı seçimini gerçekleştirdik. Son 48 saatte bana ve arkadaşlarıma yaşadıklarınız inanılmaz şeyler. Vefa Küçük`e çok teşekkür ediyorum. Zaman zaman endişelerimiz olsa da divanda adil bir seçim yaptı. Fark ettiniz mi? Fenerbahçe`nin büyüklüğünü ve farklılığını. Türkiye ve dünya gündemine konu olduk. Ben bunları size Fenerbahçe`nin büyüklüğünde olmamız için tüm kurullara söylüyorum. Bu camianın mensubu olmaktan gurur duyun, bu camiayı küçük düşürecek bir şey yapmayın lütfen.

Başkanımız Ali Koç: “Siz bu takımın arkasında oldukça bu takım şampiyonluğa oynar”

Bana inandınız. Bu yoldan geri dönüş yok. Kartopu büyüyerek ve doldurulmayacak şekilde pazar gününe kadar geldik. Seçimde oy kullanmaya geldiniz ve camianıza sahip çıktınız. Bugün tarihi bir sonuçla 3 yıl hizmet için biz buradayız. Korktuğumuz hiç bir şey yok. Tek korkumuz seçildiğimizde sizin beklentinizi yerine getirememek olur. Her şeyi bilmek zorundayız. Bunu siz başardınız, ben sizin vitrinizim. Bu güne kadar geldik, önümüzdeki 3 yıl içerisinde zirveye oynayacak takımlar kurulacak. Gazetelerde bahsedilenlere itibar etmeyin, biz açıklayana kadar. Şu stadyumda bir tek Ülker`in sponsorluğu kaldı. Şunu bilin siz bu takımın arkasında oldukça bu takım şampiyonluğa oynar.

Başkanımız Ali Koç: “En büyük transfer sizsiniz”

En büyük transfer sizsiniz. Her zaman sizi hissettik, esas mücadele şimdi başlıyor. Aramıza başkalarının girmemesi için çok şey yazılıp çizilecek. 20 yıllık düzene alışanlar… Benim felsefemi çok iyi anlayın. İkinci talebim; biz elimizi taşın altına koyacağız. Fenerbahçe için sizi gece rahat uyutturacak hamleleri yapacağız. Bu camianın içinden olan herkesin çorbada tuzu olacak. Biz nasıl kulüp olmalıyız? Biz 3 yıl sonra kapı kapı sponsor arayan kulüp değil, sponsorların geldiği kulüp olacağız. Fenerbahçe`nin ileri gelenleri siz de yardımcı olun. Boş bir tane bile kombine kalmayacak. Bunu bana inandırdınız. Loca talepleri artmaya başladı. Gelin en fazla forma adedini satalım. Hatta gelin eylül ayından önce averaj bir her sezon sattığımız formaları eylül ayına kadar satalım. Bugün birden çok üyelik formu imzaladım. Artık riskli değil. İmkanı olanlar olmayanlara forma alın. Ülkemizde Fenerbahçe`nin dostu düşmanından daha büyük kulüp olması lazım. İçinde bulunduğumuz gibi Fenerbahçe ve diğerleri olmamalı. `Bu camia hayırlıdır, ülkesine katkı sunar` desinler. Sevilmek için önce sevmeliyiz. Zaman zaman biz karşı karşıya geleceğiz ama bu ilkeleri yaşatacağız. Bu ülke artık nefret dilinden bıktı. Kendinize yapılmasını istemediğiniz bir şeyi başkasına yapmayın. Bunu uygularsak her şey hallolur. 3 yıl sonra, `Bunları söylemişti, pek de inandırıcı bulmamıştım` diyebilirsiniz.

Başkanımız Ali Koç: “Yapacak çok işimiz var”

Fenerbahçe`nin menfaatleri için kavga etmemiz gerekiyorsa, onu da yaparız. `Topunuz gelin` ruhunun altında yatan anlayış da budur. Fenerbahçe personeli olarak bu süreçte çok gerildiniz. İstemeyerek olsa da Fenerbahçe seçimine alet edildiniz. Unutun. Birkaç kişi dışında bizim kimseyle derdimiz yok. Ben gidenin arkasından konuşulmasını sevmem. Eski yönetim hakkında konuşursanız, bilin ki o zaman yollarımızı ayırırız. Fenerbahçe için çok çalışacağız, yapacak çok işimiz var.

Başkanımız Ali Koç: “Yaşa Fenerbahçe kalpler beraber”

Biz ne hayal ediyoruz. Kapı kapı sponsorluk için dolaşan Fenerbahçe değil, Fenerbahçe`nin kapısının çalındığı bir kulüp. Avrupai altyapı modeli. Şampiyon yapmayacağız, hep birlikte şampiyon olacağız. Size şampiyonluk sözü veremem, ama ne sözü verebilirim biliyor musunuz? Övünçle, gururla sokakta yürüyebileceğiniz bir Fenerbahçe. Basketbolda en büyük dileğim kazandığımız takdirde şampiyonluk kupasını Aziz Yıldırım`ın kaldırması. Çünkü bu kupayı kaldırmak onların hakkı. Yaşa Fenerbahçe kalpler beraber.” dedi.


Başkanımız Ali Koç’un konuşmasının ardından toplu fotoğraf çektirildi. Tribünlere selamlayan Başkanımız ardından tribünlerle karşılıklı “Sarı lacivert, şampiyon Fener” tezahüratları yaptı. Taraftarlarımızın fotoğraf çektirme isteğini de kırmayan Başkan Ali Koç, tribünleri dolaşarak, taraftarlarımızı selamladı.

Yöneticilerimizden FB TV’ye Açıklamalar:

Semih Özsoy: "Gurur ve onur verici, evimize döndük. Zor görevler bizi bekliyor. Arkadaşlarımızla üzerine katarak bir şeyler yapmak istiyoruz."

Erol Bilecik: "Gerçekten belki de dünyada bu sevgi seli çok zor bir şey. Fair play için güzel şeyler olsun. Ali Koç çok farklı birisi. Türkiye`nin gözde kulübüne layık bir kulüp yaratacağız."

Kemal Danabaş: "Dünyanın en büyük spor kulübü. Hayatımı adadığım spor kulübü. Bu fırsatı verdiği için Ali Koç`a çok teşekkür ediyorum. Tüylerim diken diken, ne mutlu Fenerbahçeliyim diyene."

Turhan Şahin: "Hepimiz duygu yüklüyüz. Aşağı yukarı yarım asrı aşan bir süre bu camianın içerisinde bulundum. Çok çeşitli kongrelerde çok önemli faaliyetler yaptık ama bu kongre kadar güzel ve bizi onurlandıran bir kongre olmadı. Bunu tesis eden eski yönetimimize, başkanımıza ve bu kongreye başkan adayı olarak katılan Sayın Ali Koç’a da Fenerbahçe’nin altyapısından yetişmiş bir sporcu olarak şükranlarımı sunuyorum. Yönetim Kurulumuz da çok uyumlu olacak. Genç ve tecrübeli yöneticiler harman yapıldı. Ali Koç’un zaten kişiliği hakkında bize laf söylemek düşmez. Fenerbahçe çok güzel bir kongreyle layık olduğu değişim ve dönüşüm süreci içerisine girdi. Ben çok ümitliyim. Dünyada örnek gösterilen bir kulüp olacağız. Yönetimimizle, idari kadromuzla, yetişen sporcularımızla, sosyal projelerimizle eğitime vereceğimiz önemle, her şeyimizle çok özel olacağız."

Sertaç Komsuoğlu: "Bundan sonrasını değil bugünü anlatmak lazım. Bir Fenerbahçeli için bu büyük bir gurur. Fenerbahçe`ye hizmet etmek istiyoruz. Fenerbahçe sevgisini Türkiye geneline yaymamız lazım. Başkanımız bir hedef biçti. Forma konusunda hızlıca harekete geçmemiz lazım."


Ozan Korman: "Tüm taraftarımıza teşekkür ediyoruz. Beklenti çok büyük. Yapabileceğimiz çok şey var. Bunu başaracağız."
Ömer Okan: "Şu an kalbim innaılmaz çarpıyor. Eski başkanımıza yönetim kurulumuza teşekkür ediyorum. Daha güzel bir Fenerbahçe için kalpler beraber. Elimizden geleni yapacağız."

Başkanımız Ali Koç`un Yönetim Listesi:

Asil Üyeler: Semih Özsoy, Nevres Erol Bilecik, Mehmet Burhan Karaçam, Sevil Zeynep Becan, Şaban Erdikler, Mustafa Tankut Turnaoğlu, Fethi Pekin, Metin Şen, Turhan Şahin, Mustafa Kemal Danabaş, Acar Sertaç Komsuoğlu, Simla Türker Bayazıt, Ömer Okan, Burak Çağlan Kızılhan

Yedek üyeler: Belgin Aral, Alper Pirşen, Ozan Korman Tarman, Metin Sipahioğlu, Selahattin Baki, Muhittin İlker Dinçay, Esra Nazlı Ercan.

Denetim Kurulu

Asil Üyeler: Abdülkadir İlbeyli, İlhan Aydın Erbuğ, Musa Erdemir, Mehmet Vodina, Oğuz Buktel

Yedek Üyeler: Fuat Durutaş, M. Selim Çeçen, Selda Leventçi

Disiplin Kurulu

Asil Üyeler: Hüdaverdi Aksen, Ahmet Gürkan Ergenekon, Ahmet Güneri Özsoy, Haluk Can Özel, İsmet Bardakçı, Cafer Tayyar Başaran, Cumhur Güven Taşbaşı

Yedek Üyeler: Reşit Selim Keki, Osman Atakan Tekin, Mustafa Turan, Mehmet Ergen

Sicil Kurulu

Asil Üyeler: Esra Öztürk Çilingir, Tolga Kahraman, Fahrettin Çekmeceligil, Ahmet Muhtar Tanrıöver, Feyza Özarca

Yedek Üyeler: Çağrı Giray Kılıztuğ, Ümit Anıl, Sezai Seçkin Durahim

Balotaj Kurulu

Asil Üyeler: Mert Sayın, M. Handan Özkan, Lamia İrem Koç, Haluk Güvener, Hakkı Ergüzel, Duran Ömür Süsler, Haluk Bilen, İnci Ceyda Teomanlı, Levent Bilgin

Yedek Üyeler: Serhan İren, Acar Yıldız, Aytaç Özgen, Gamze Ersöyler, Bülent Bagater

Tarih, Müze ve Arşiv Kurulu

Asil Üyeler: Faruk Güler, Selman Arınç, M. Kerim Kazgan, Ahmet Mesut Köseoğlu, Osman Sinan Sümen

Yedek Üyeler: Mehmet Karakaş, Levent Hataylı, Emine Gül YıldırımHaber hakkındaki yorumlar;
http://forum.antu.com/KonuOku.aspx?gID=4&fID=9&kID=79311


05.06.2018

Haber Ara

Phillip Cocu Fenerbahçemizde
Kulübümüz, geçtiğimiz yıllarda Hollanda’nın köklü ekiplerinden PSV Eindhoven’ın teknik direktörlük görevini yü ...

"Geçen Sene 49, Bu Sene Bin 600"
Profesyonel Futbol Takımımızın 2018-2019 sezonu iç saha maçları kombine kartlarının, dün başlayan yenileme sür ...

Aykut Kocaman ile Yollar Ayrıldı
Fenerbahçemiz, Aykut Kocaman`la yolların ayrıldığını açıkladı. Kulübümüzün resmi internet sitesinde yer alan A ...

Geleneksel Bayramlaşma Törenimiz Yapıldı
Fenerbahçe Spor Kulübü geleneksel bayramlaşma töreni, Ramazan Bayramının 3. günü, Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesis ...

Mutlu Bayramlar...
Bir sevgi selidir bayramlarımız… Dostluk ve kardeşlik duygularının en sıcak şekilde hissedildiği, birlik ve be ...

Başkanımızın Bayram Mesajı
Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutlar; ülkemize ve Büyük Fenerbahçe Ailemize birlik ve beraberlik i ...

"Türkiye`nin En İyi Takımı Olduğumuzu Gösterdik"
Fenerbahçe Doğuş Basketbol Takımımızın Başantrenörü Zeljko Obradovic, Türkiye’nin en iyi takımı olduklarını gö ...

ŞAMPİYON FENERBAHÇE DOĞUŞ !
Fenerbahçe Doğuş Basketbol Takımımız, Tofaş’ı 94-64 yenerek final serisinde 4-1 öne geçti ve Tahincioğlu Baske ...

"Yerli Olursa Kesinlikle Aykut Kocaman"
Başkanımız Ali Koç ve Yönetim Kurulu Üyemiz Semih Özsoy’un da katıldığı Sportif Direktörümüz Damien Comolli’ni ...

Fernandao Arabistan`a Gitti
Kulübümüz forvet oyuncusu Fernandao`nun transferi için oyuncu ve Suudi Arabistan ekibi Al Wehda ile anlaşmaya ...

Müjdat Yetkiner`le Yollar Ayrıldı
Kulübümüz çalışanlarından Müjdat Yetkiner’in iş akdi, İş Kanunu’nun ilgili maddesinde öngörülen nedenlerle tar ...

"Bu Akşam Çok İyi Oynadık"
Fenerbahçe Doğuş Başantrenörü Zeljko Obradovic, Tofaş karşısında Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi Play-off fin ...

Fenerbahçemiz Final Serisinde 3-1 Öne Geçti
Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi Play-off final serisi dördüncü maçında Tofaş ile Tofaş Spor Salonu’nda karşıl ...

Comolli Çarşamba Günü İmzalıyor
Daha önce 12 Haziran Salı günü olarak duyurulan Sportif Direktörümüz Damien Comolli’nin imza töreni ve basın t ...

Erdoğan Demirören Son Yolculuğuna Uğurlandı
Geçtiğimiz Cuma günü hayatını kaybeden Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’in babası, Demirö ...

Tofaş - Fenerbahçe Doğuş
Fenerbahçe Doğuş Basketbol Takımımız, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi Play-off final serisi dördüncü maçında ...

"Tofaş Maçı Hak Etti"
Fenerbahçe Doğuş Başantrenörü Zeljko Obradovic, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi Play-Off Final serisi üçüncü ...

Tofaş 91-88 Fenerbahçe Doğuş
Fenerbahçe Doğuş Basketbol Takımımız, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi Play-off final serisi üçüncü maçında To ...

1. Transfer Dönemi Başladı
2018-19 Futbol Sezonu 1. Transfer ve Tescil dönemi bugün başladı. Transfer dönemi 31 Ağustos 2018 tarihinde so ...

Tofaş - Fenerbahçe Doğuş
Fenerbahçe Doğuş Basketbol Takımımız, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi Play-off final serisi üçüncü maçında To ...
Sayfa: 1.2.3.4.5.6.7.8.9....1229


antu com ios app


Antu.com Fenerbahçe Taraftarının Resmi Sitesi
Copyright © 1997-2018 Antu.com